top of page
Students Writing on Board

1-) Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur.

2-) Bir Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.

3-) Gizlilik - Mahremiyet Kutsalımdır.

Mesut Bayraktar

 
 
 
 
GEBELİĞİN KAÇ HAFTALIK OLDUĞU NASIL HESAPLANIR?

İstenmeyen gebelik durumunda gebelik haftasının hesaplanması ve gebelik büyümeden Kürtaj kararı verilmesi çok önemlidir. Hasta genelde gebelik haftasını hesaplarken  ilişki tarihinden itibaren haftaları saymakta ki bu durum çok yanıltıcıdır. Tıbbi olarak gebelik haftası şu şekilde hesaplanır. Hastanın son adet tarihinin başladığı günden itibaren haftaları sayması gerekir. Başka bir deyiş ile eğer son adet tarihinin ilk günüden bir gün geçtiyse tıbbı olarak bu hasta 4 haftalık gebe dir.Geçen haftalar 4 haftaya eklenerek tıbbı olarak gebeliğin kaç haftalık olduğu hesaplanır. Örneğin hastanın son adet tarihi 1 Haziran ise, 2 Temmuz 4 haftalık hamile dır. Kanda gebelik hormonu yani BHCG değerine bakarak net bir şekilde gebelik haftası hesaplanamaz. Çünkü hormon düzeyi ve gebelik haftası arasındaki kolerasyon aralığı çok geniş tir. Örneğin 8000 ile 800000 arasındaki değer 6 ile 9 hafta arası diye belirtilir. Unutulmamalı ki en net gebelik haftası ultrason muayenesi ile saptanır
 
TIBBI KÜRTAJ HANGİ DURUMLARDA UYGULANIR?
 
1-Kanama düzensizliği olan hastalarda tanı amaçlı yapılan Kürtaj işlemidir. Bu şekilde kanamaya neden olan hastalığa tanı konulmaktadır.
Bu sebeple yapılan Kürtaj işlemi aynı zamanda tedavi edici etkisi olup,hastanın kanamasını durdurmak için uygulanmaktadır.
2-Rahim ağzında veya rahimde polip varlığında
3-Rahimde miyom varlığı özellikle sıra dışı kanama ile birlikte ise
4-Menopoz sonrası kanamalar
5-Rahim duvarı kalınlaşması(Endmetrial Hiperplazi) ve Endometrium kanser riski
Tanı amaçlı yapılan Kürtaj işleminde alınan parçalar patolog tarafından incelenir. Patoloji raporundaki bilgiler ışığında hastaya uygun tedavi planlanır. Bu şekilde yapılan Kürtaj işlemi ve patolojik sonuç bir yıl süreyle yeterli olur. Yani eğer hasta bir yıl içerisinde tekrar düzensiz kanamaları başlarsa yeniden Kürtaj işlemi yapılmasına gerek yoktur.

 
SONRAKİ GEBELİKLERDE MUĞLA KÜRTAJ DÜŞÜK RİSKİNİ TETİKLER Mİ?
 
Gebeliğin sonlanması açısından en çok sorgulanan konulardan biri de ileri ki gebeliklere risk oluşturma durumudur. Diğer Muğla Güvenilir & Gizli Kürtaj riski gibi bu konuda tamamen doktorun deneyimine bağlı olarak değişebiliyor. Kürtaj işlemi esnasında rahim ağzı fazla genişletilirse bölgede bir tahribat meydana gelebilir. Bu da düşük riskini tetikleyebilir.
Gebeliğin yeni başladığı haftalarda yapılan kürtajlarda ise risk faktörü neredeyse yok denecek düzeydedir. Gebeliğin ilk haftalarında kürtaj yapılırken rahim ağzının fazla genişletilmesine gerek bulunmuyor. Bu da ileride yaşanacak gebeliklerde ki düşük riskini minimize ediyor. Kürtaj esnasında yapılan yanlış müdahale ile rahimde yapışıklık ortaya çıkabilir. Bu da bebeğin tutunacağı alanı daraltır. Alan daralınca düşük riski de ortaya çıkar.

 
MUĞLA GİZLİ KÜRTAJ RİSKLERİ NELERDİR?
Tecrübe sahibi ve alanında uzman hekimler tarafından yapıldığında işlem oldukça risksiz tamamlanır. MUĞLA GÜVENLİ – GİZLİ KÜRTAJ  işleminden sonra işleme dair sorun olmamışsa, anestezinin etkisi bitince hasta taburcu edilir. Sonrasında ise hasta günlük işlerini sürdürebilir. Fakat kürtaj sonrası ağrı görülebilir. Ağrılar doktorun verdiği ağrı kesici ilaçlar ile tolere edilebilir. Ayrıca  Muğla Hijyenik Gizli Kürtaj sonrası kanama da işlem sonrasında görülen durumlar arasında yer alır. Kanama yaklaşık olarak 7 ile 10 gün arasında devam edebilir. Hasta kürtajdan sonra hemen günlük rutinine dönebilse de kanamaların tamamlandığı zamana dek iyileşme tamamlanmaz. Bu 10 günlük süre içerisinde hasta kendini zorlamamalıdır. Böylece iyileşme süreci daha hızlı ve kolay olur.
 
MUĞLA GÜVENLİ KÜRTAJ NEDİR?
Kürtaj, gebelik dokusunun, gebe kalma ürünlerinin veya fetüs ve plasentanın (doğum sonrası) rahimden çıkarılmasıdır. Halk dilinde ise kürtaj ifadesi, çocuk aldırma olarak da sıklıkla kullanılır. Geleneksel cerrahi yöntemle yapılan kürtajda tıbbi aletler kullanılarak embriyo ya da fetüs rahimden kazıma yöntemi ile temizlenir.
Uygulama esnasında kullanılan aletlere küret dendiği için literatürde kürtaj terimi yerleşmiştir. Modern uygulama yöntemi olan vakumla kürtaj  Muğla Gizli Uygun Güvenli Kürtaj  hekimler tarafından daha çok tercih ediliyor. İlaçlı kürtaj işlemi ise cerrahi yönteme bir alternatif olarak uygulamada hekimler tarafından kabul görmektedir. Siz de hamileliği sonlandırma işlemi için bizimle ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece işlemin detayları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

 
MUĞLA GÜVENİLİR – GİZLİ KÜRTAJ İŞLEMİ NİÇİN UYGULANIR ?
 
1-Gebelik sonlandırması için yapılan Muğla Gizli Kürtaj işlemi ( D&C Dilatasyon Ve Küretaj)
2-Tıbbı Kürtaj. (Terim:Probe-küretaj)

 
MUĞLA STERİL KÜRTAJ İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Kürtaj ( Gebelik Sonlandırılması) İşlemi Nasıl Yapılır?
Kürtaj Ne Kadar Sürer?
Gebeliğin sonlandırılmasında ilaçlı yöntemin yanı sıra cerrahi yöntem de uygulanabilir. Hamileliğin sonlandırılması uygulaması yapılırken öncelikle hastalar jinekolojik muayeneden geçer. Müdahale sırasında genel anestezi yapılacaksa anestezi uzmanı ya da teknikerler tarafından hastaya bilgi verilir. Sonra ise hastanın kolundan damar yolu ile anestezi uygulanır. Böylece hasta uyutulur ve hasta artık işlem için hazırdır.
Anestezi ile hasta uyutulduktan sonra spekulm yani tıbbi aletlerle vajen açılır. Rahim ağzı görülür duruma getirilir ve bölge antiseptik kullanılarak temizlenir. En son ise artık fetüsün ya da embriyonun rahimden çıkarılması sağlanır. Hastanın durumuna göre farklı  Muğla Gizli Güvenilir Kürtaj tekniği de kullanılabilir.
1-İşlem yapılmadan önce hasta  ultrasonla muayene edilir.Ultrasonda gebelik kesesi mutlaka tesbit edilmelidir.Gebelik kesesi görülmeden yapılan müdahale hastaya zarar verebilir.(Hasta hamile olmayabilir,dış gebelik olabilir veya hamileliğin çok erken safhası
olabilir)
2-İşlem anestezi altında yapılır.Muayenehanede yapılan anestezi,ofis şartlarında güvenle
uygulanabilecek anestezidir.Aslında anesteziden ziyade bir nevi sedasyon uygulamasıdır.
Sedasyon  Anestezi Uzmanı tarafından  verilen uygun ilaçlarla uygulanır ve herhangi bir risk ve yan etki söz konusu değildir. Hasta işlem sırasında herhangi bir şey hissetmez.Daha sonra işlem hakkında herhangi bir şey hatırlamaz.
Daha önce normal doğum yapan bayanlarda lokal anestezi uygulanabilir. Fakat yinede işlemin psikolojik travmasıda düşünülürse genel anestezi daha çok tercih edilir.Merkezimizde işlem boyunca ve işlemden yarım saat sonrasına kadar hasta anestezi uzmanı tarafından kontrol altında tutulur.
3-Hasta işlem yapılmadan önce 6 saat süryle hiçbir şey yiyip içmemeli.
4-Hasta jinekoloji masasında hazırlandıktan sonra anestezi uzmanı tarafından gerekli
ilaçlar verilerek uyutulur.
5-Vajen’e spekulum yerleştirilir.Vajen ve rahim ağzı ilaçla temizlendikten sonra,rahim
ağzı özel aletlerle genişletilir. Rahim içi plastik kanül  ve ona bağlı olan vakum aleti ile
boşaltılır. Kanama kontrolu takiben işleme son verilir.Kürtaj  başladığı andan sona erdiği ana kadar,Kürtaj süresi kadar işlemi ultrason eşliğinde yapılması tavsiye edilir.Kürtaj işlemi bittikten sonra hasta uyandırmadan tekrar ultrasonla kontrolu  yapıp  her hangi bir problem olmadığından emin olunduktan sonra hasta uyandırılır.
Hastalar tarafından en çok merak edilen konu Kürtaj işleminden sonra vajende kalıcı genişleme olup olmadığı dir. Muğla Gizli Kürtaj işleminde kullanılan spekulum,muayene sırasında kullandığımız spekulum ile aynı dır.Nasılki jinekolojik muayeneden sonra vajende kalıcı genişleme olmuyorsa Kürtaj işleminden sonrada vajende herhangi kalıcı bir genişleme olmaz.
6-Hasta dinlenme odasında yarım saat dinlendirilir.
7-İşlemden sonra(Dinlenme süresi bitince),hasta istediğini yiyip içebilir.
8-İşlem sırasında herhengi bir enfeksiyon tesbit edilmezsa antibiyotik tedavisine gerek yoktur.Ağrı kesici reçetesi verilir.
Nadiren gebelik kesesi çok küçük olup(5 haftadan küçük gebelikler) Kürtaj yapılmasına rağmen gebelik devam edebilir.Bu sakıncalı durumla karşılaşmamak için en doğrusu gebelik kesesi ultrasonla görülüp,hekimin önerdiği zamanda Kürtaj işleminin yapılmasıdır.
Halk arasında ilk Kürtaj sakıncalıdır ve bir daha hamilelik oluşmaz inanışları mevcut. Muğla Gizli Kürtaj işlemi uygun koşullarda ve uzman tarafından yapıldığı sürece yan etkileri yok denecek kadar azdır. İstisnai bazı durumlarda kişinin anatomik anomaliler nedeniyle Kürtaj işlemi gerçekleşmiyebilir. Çok az rastlanan bu durumlarda da deneyimli bir jinekolog doğru tanıyı koyarak ,kişinin sağlığına zarar gelmeden farklı metodlarla Kürtaj işlemini tamamlayabilir.
Eğer Kürtaj konusunda merak ettiklerinizi öğrenmek, ayrıntılı bilgi almak isterseniz Fethiye Kürtaj hizmeti için 05467740159 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

 
MUĞLA KÜRTAJ İŞLEMİ DOKTOR MUAYENESİ İLE ANLAŞILIR MI?
Kürtaj işleminin muayene ile anlaşılır olması için uygulamada hata yapılması gerekir. Fakat gebeliğin sonlandırılması sorunsuz bir biçimde olduysa hastanın kürtaj olduğu doktor muayenesinde anlaşılmaz.
Zaten gebeliğin sonlandırılmasında bir kesi olmadığı gibi dikiş izi de yoktur. Böylece doktor kontrollerinde kürtaj sayısı da dahil kürtaj uygulaması belli olmaz. Böyle bir bilgiye ancak doktor hastasından öğrenebilir. Fakat kürtaj uygulaması sorun olduysa uzman hekim yaptığı muayene sırasında hastanın kürtaj yaptırdığından şüphe duyabilir. Bu durum özellikle ultrason çekilirken ya da rahim filminde esnasında ortaya çıkabilir.

 
KÜRTAJ RİSKLERİ VE KOMPLİKASYONLARI
1-Rahim iltihabı (Endometrit),sistemik enfeksiyon
2-Serviks dediğimiz rahim ağzı yaralanmaları
3-Rahim duvarında yapışıklık oluşması(Asherman sendromu),buna bağlı olarak hastada
adet görememe ve bir daha hamile kalamaması
Bütün bu sayılan risk ve komplikasyonlar deneyimli bir jinekolog tarafından önceden öngörülüp önlenebilmektedir. Optimum şartlarda ehil ellerde yapılan Kürtaj işleminde bu riskler yaşanmaz.
Yine de unutmamalı ki Kürtaj bir doğum kontrol yöntemi değildir. Mümkün olduğu sürece eşler korunmaya dikkat etmeli ve istedikleri zaman çocuk sahibi olmalılar.

 
İLAÇLI MUĞLA GİZLİ KÜRTAJ AVANTAJLARI NELERDİR?
Gebeliğin başlamasından itibaren ilk 9 haftalık süreçte uygulanan cerrahi yöntem büyük oranda başarı sağlar. Bu yöntem kürtajda oldukça güvenilir bir yöntemdir. Cerrahi yöntemlerin komplikasyonu işlemi yapan hekimin deneyimine bağlı değişebilir. Deneyimli bir ekip ile yapılan kürtajlarda komplikasyon riski de minimumdur. Fakat ilaçlı kürtajda risk çok daha azdır.
Hasta mahremiyeti de yine ilaçlı kürtajda ön planda tutulur. Hastanın tercihine göre tek başına tıbbi düşük yapma imkanı hastaya sunulur. Genel kürtaj yöntemleri düşünüldüğünde avantajların yanı sıra riskler de ortaya çıkmaktadır. Her uygulamada risk faktörü olduğunu düşünürsek kürtajın da risk barındırması doğal olarak kabul görebilir.

 
HANGİ DURUMLARDA KÜRTAJ YAPILMAMALIDIR?
Çok nadir görülmekle birlikte hastada doğuştan veya sonradan oluşan rahim veya rahim ağızındaki normal dışı durumlardan dolayı Kürtaj işlemi gerçekleşemez.Bu durumda kadın hastalıkları uzmanının tecrübesi büyük rol oynamkatadır.Aksi takdirde hastada kalıcı olarak sağlık problemleri gelişebilir.Bu durumlara bir kaç örnek vermek gerekirse:
1-Rahim ağzında doğuştan veya sık tekrarlayan enfeksyon ve girişimlerden dolayı yapışıklık olması
2-Rahim içerisindeki yapışıklıklar
3-Rahimde septa olması(Uterin septa)
4-Çift rahim ve diğer rahim anomalileri(Uterus Bicornus,Didelphi,Unicornus)
5-Hastada yaygın genital ve pelvik enfeksiyonu  varlığı (PID)
6-Kan pıhtılaşma bozuklukları ve kalp akciğer ve diğer sistemik hastalıklar

 
GEBELİĞİ SONLANDIRMA İŞLEMİNDE YASAL BOYUT NEDİR?
Ülkemizde gebeliğin sonlandırılması için belli bir yasal süre vardır. Bu sürenin aşımında kürtaj riskleri de dikkate alındığı için gebelik sonlandırılmaz. Fakat durum annenin sağlığını tehdit ederse yasal sınırlar esnetilir.
Gebelik sona erdirilmesi amacı ile gerçekleştirilen küretajlarda, ülkemizde belirlenen Muğla Gizli Kürtaj da yasal sınır 10 haftadır. Yani 10 haftaya kadar olan gebelikler sonlandırılabilir. Son adet tarihinden itibaren 10 haftanın dolması ile yasal sınır da doldurulmuş olur. Son adet tarihini ise adetin başlandığı ilk gün olarak kabul etmek gerekir. Yasal sınır dolduktan sonra anne baba izni ve isteği olsa dahi işlem uygulanmaz.
Fakat  gebeliği sonlandırma, anne için hayati bir risk taşıyorsa sağlık kurulu raporu ile kürtaj işlemi yapılabilir. Bebeğin hayatını olumsuz etkileyecek durumlar içinde geçerlidir.

 
EN ÇOK MERAK EDİLEN KONU İSE KÜRTAJ KISIRLIK NEDENİ OLABİLİR Mİ?

Kürtaj işlemi optimum şartlarda ve deneyimli kadın hastalıkları uzmanı tarafından yapıldığı takdirde asla Muğla Gizli Kürtaj kısırlık nedeni olmaz.Halk arasında ilk gebelik Kürtaj kısırlık nedeni dır diye yanlış bir kanaat vardırki asla doğru değildir. Fakat  unutulmamlı ki hamile kalmak multifaktoryel bir olaydır.Örneğin hasta Kürtajdan 4 yıl sonra hamile kalmaya karar verip hamile kalamıyorsa bunu Kürtaj kısırık yaptı diye yorumlamamalı. Geçen 4 yıl içerisinde kadında azalan yumurtalık aktivitesi,rahim de myom oluşması gibi farklı nedenlerden dolayı hamile kalamıyordur.Burdan yola çıkarak Kürtaj yaptıracak kişinin bu konuyu etraflı düşünüp karar vermesi önerilir.
 
BİR KEREDEN FAZLA KÜRTAJ OLMAK KISIRLIĞA NEDEN OLUR MU?
Merak edilen sorulardan birisi dir. Öncelikle Kürtajın gebelikten korunma yolu olmadığı unutulmamalı ,tıbbı ve etkin yöntemlerle korunup kişinin istediği zaman çocuk sahibi olması önerilir. Fakat son çare olarak daha önce Kürtaj olan kişi tekrar hamile kalıp doğurmak istemiyorsa Kürtaj işlemi yapılabilinir. Kürtaj sayısından ziyade rahim duvarının hamilelik için elverişli olmasını engelleyen olay iki Kürtaj arası geçen süredir. Üst üstte kısa sürede Kürtaj olmak rahim duvarının incelmesine ,yapışıklık oluşmasını zemin hazırlamaktadır.Tabiki bu durum göz önünde bulundurup jinekolog Kürtajdan sonra rahim duvarını destekleyen tedavileri ihmal etmemelidir.
Eğer Kürtaj konusunda merak ettiklerinizi öğrenmek, ayrıntılı bilgi almak isterseniz Fethiye Kürtaj hizmeti için 05467740159 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. 

 
Güvenli Kürtaj İçin Yapmanız Gereken Çok Basittir.
 1. İlk Önce Yakın – Ulaşılabilir Bir Jinekolog Hekim Tespit Ediniz.
 2. Hekimden Muayene Randevusu Talep Ediniz.
 3. Ona Muayene Olunuz.
 4. Gittiğiniz Hekimin Ortamını , Hijyen Açısından Sessizce Değerlendiriniz. Hekimin; Gerçek Hekim Olduğundan Emin Olunuz.
 5. Gerekirse İl Sağlık Müdürlüğünü Arayıp, Şu Hekim Size Kayıtlı mıdır Diye Sorunuz. Kaçak – Sahte Hekimlik Ülkemizde Yaygındır !
 6. Bunlar Olumlu İse, Hekim İle Aranızda Bir Bağ ( Hekim – Hasta Bağı ) Oluştu İse Hekim İle Ücret Konusunda Anlaşma Yapınız.
 7. Telefonda Kişilerin Seslerinin Güzel – Güvenilir Gelmesine , İnternet Sayfasının Önlerde Çıkmasına Aldanmayınız.
   
Profesyonel Doktor Telefonda Pazarlık Yapmaz, Gel Vatandaş Demez !
 • Mesleğinde Profesyonel Bir Hekim Muayene Etmediği Hiç Kimseye Cerrahi ( Kürtaj Gibi ) Bir Konuda Telefon Veya İnternet Sitesinde Fiyat Bilgisi Vermez , Ki Bu Yasal Olarak da Yasaktır
 • ( Tıbbi Deontoloji Tüzüğü’nün 8. Maddesi: “Tabiplik ve diş tabipliği mesleklerine ve tedavi müesseselerine, ticari bir veçhe (yön) verilemez ).
   
Her Kadın Diğerinden Farklıdır.
 • Kadınlar Standart Değildir.
 • Kendinizi Diğer İnsanlar İle Eş=Aynı=Bir=Standart Bilmeyiniz, Kabul Etmeyiniz.
 • 1 (Bir) Kadının Her Gebeliği, Birbirinden Farklıdır.
 • Gebelikleri Standart Değildir.
 • Geçmişte Basit Olan; Şimdi Ağır Gelebilir.
 • Komşunun, Arkadaşının Dayandığına; Sen Dayanamayabilirsin.
   
İlk Önce Muayene Olmalısın.
 • Telefonda Kürtaj Pazarlığı İçin Konuştuğun Kişinin;
  • Sesinin Güzel Gelmesine Güvenmen,
  • Anlam Verilemeyecek Büyük Bir Hatadır.
 • Konuştuğun Kişi Doktor Bile Olmayabilir !
 • Başka Bir Hekimin Sizi Muayene Etmiş Olması, Onun Muayene Bulguları İle Başka Bir Hekim Sizi Kürtaj Etmez.
 • Kürtaj Olmak İstediğiniz Hekimin; Sizi Jinekolojik Muayene Etmesi Gereklidir.
   
Kanama Riskini Yok Sayamazsın !
 • 7- 8 – 9 Haftalık Veya 10 Haftalık Bir Kürtaj , İşlem Esnasında Çok Kanayabilir. 6 Haftalık Gebeliğin Kürtajı Esnasında Ölenler, Haberlere Çıkanlar Bile Var.
 • Gebelik Haftası Büyüdükçe ; Damarlarınızda Kan Dahi Bırakmayacak Şekilde Kanayabilir, Kendinizi Bir Anda Yoğun Bakımda Bulabilirsiniz.
 • Sayı, Rakam Olarak 4-5-6 Küçüktür, Miniciktir. Bir şey Olmaz Gelebilir. 
 • Gebelik Sayılara -Rakamlara Göre Risklendirilmez.
 • Ciddi Anlamda Hayati Risk İçeren Bir Kanamaya Sebep Verebileceğinden; 1400 TL, 1500TL , 1600 TL, 2000 TL ye 9 Haftalık Veya 10 Haftalık Kürtaj Yapılabilecek Bir İşlem Değildir.
   
Kiralık Kürtaj Sayfaları Ciddi Bir Risktir
 • Yazılımcılar – Programcılar Kürtaj Cerrahi İşlemine Yönelik Malasef İnternet Siteleri Düzenleyerek( Kiraya Vererek ), Bu İnternet Sitelerinide Google , Yandex Gibi Arama Motorlarının Bulmasını Sağlattıracak Siteler Yapmaktadırlar.
 • Aramalarda Hep Bu Siteler Ön Planda, İlk Sayfalarda Çıkmaktadır.
 • Yazılımcılar – Programcılar Kürtaj İle İlgili Yaptıkları Siteleri Aylık 15000 -30000 TL Civarı Fiyatlar İle Hekimlere Kiralamaya Çabalamaktadırlar, Başarılı Olanlar da Vardır.
 • Sadece , Aylık Yazılımcı Gideri Bu Kadar Olan, Hemşire – Sekreter Çalıştıran Bir İşletmenin( Kliniğin) 9 Haftalık Veya 10 Haftalık Kürtajı Sizi Feromonlamak İçin ( Cazibelendirmek – Gel Gel Yapma Amaçlı ) Verilen 1400 TL, 1500TL , 1600 TL, 2000 TL Gibi Fiyatlara İtibar Etmeyiniz.Cerrahi İşlemler Maliyetli İşlemlerdir.
 • Olması Gereken Şekilde Steril Edilmemiş, Tekrar Tekrar Kullanılan Tek Kullanımlık Malzemelere Maruz Kalmak, Sağlık Personeli Olmayan Kişileri Doktor Zannetmek Yaşanılan, Haberlere Konu Olmaya Devam Etmektedir.
   
Kötü Olayları Yok Sayma Algısı; Stres Anında Baskındır
 • Kürtaj Öncesi Almanız Gereken Tedaviler Olabilir Ve O Tedaviler Tamamladıktan Sonra İşleminizi Talep Ediniz.
 • Sonucu Düşünmeden, Sadece Kürtaj Olup, Gebelikten Kurtulup, Rahatlamaya Kendinizi Şartlandırmayınız.
 • Bu Şartlanmanız Yanlış Kararlar Almanıza Sebep Olacaktır.
 • En Basitinden Enfeksiyonlu, İltihaplı, Vajinal Akıntılı Şekilde; Sırf Ucuz Diye, Hem de Evinize Uzak Bir Şehirde Kürtaj Olduğunuzda; Çok Uzun Süre Devam Edecek, Kesilmeyen Bir Kanama Yaşayabilirsiniz.
 • Miyomunuz Olabilir ( Bilmediğiniz !) , Rahminiz Terse Dönmüş Olabilir, Rahminize Barsaklarınız Yapışmış Olabilir….
 • Ben Dahil Hiç Kimsenin Göremediği Bir rahim Anomalisi Olabilir.
 • Kendinizi Mutlak Sağlıklı Bellemeyiniz. Aşırı Özgüven İçerisinde Olmayınız.
 • Emin Olun Vermediğiniz – Kaçındığınız Miktarın-Maliyetin Daha Fazlasını, Eski Durumunuzu – Sağlığınızı Elde Etmek İçin Harcayacaksınız. ( Yap Geç, Paranı Al Mantığına Yakalanmayınız )
 • Bir Gece Yarısı Veya Sabaha Doğru Size En Yakın Jinekologa , Aciliyet Nedeniyle Başvurmak Zorunda Kalabilirsiniz. Bu Tür Olayları Çevrenizdeki İnsanlar Size Aksettirmez vede Söylemez. Siz Duymadığınız İÇin Bunları Yok Saymayınız ( Kötü Olayları Yok Sayma Algısı ).
   
Bakın Bu Çok Tehlikelidir.
 • Ucuz Kürtaj Şeklinde Bir Şehirden Başka Bir Şehire Giden – Gelen Kişiler Olmaktadır.
 • Kürtaj İşlemi Esnasında; Hekim Çok Dikkatli – Nazik İşlem Uygulasa Dahi;
  * Rahim Delinebilir,
  * Barsaklarınız Yırtılabilir,
  * İdrar Keseniz Delinebilir,
  * Ani Bir Kanama Başlayabilir.
  * İlaç Allerjisi Gelişebilir.
 • Böyle İstenilmeyen Bir Komplikasyon Olduğunda; Yardım İsteyebileceğiniz , Yardım Edecek, Size Mukayet Olacak, Sahip Çıkacak Yakınlarınızın Olmaması Sizi Çok Ciddi Bir Durum İle Baş Başa Bırakır.
 • Lütfen Böyle Bir Duruma Düşmeyiniz.
   
Ansızın! Tekrar Doktora Gitmen Gerekebilir
 • Kürtaj İşlemini Yapan Hekime; İleri Günlerde , Bir Komplikasyon Geliştiğinde Tekrar Gitmeniz Gerekebilir. Yada Sizi Hekim Çağırabilir.
 • Bundan Dolayı, Yaşam Alanınızdan ( Evinizden ) Uzakta Olan Bir Hekime – Hastaneye Kürtaj Cerrahi İşlemi İçin Gitmemeniz (Tercih Etmemeniz ) Sizin Menfaatinizedir.
 • Çünkü Gece Yarısı , Acil Gideceğiniz Başka Bir Hekim, Cerrahi İşlemi Yapan; Uzakta – Başka Şehirde Bulunan Hekime Yada Hastaneye Gitmenizi ( Ameliyatını Yapan Doktora Git Yaklaşımını) Tavsiye Edebilir.
 • Zorda Kalabilirsiniz !
 • Dönüş Yolunda ( Otobüste, Trende, Uçakta ) Kanamanız Başlayabilir, Fenalık Geçirebilirsiniz.
 • İnsanlar Sizdeki Fenalaşma Sebebini Anlayana Kadar Hasar Almış Olabilirsiniz.
 • Çok Zor Anlar Yaşayabilirsiniz !
   
En Ucuza Göre Sırala Google !
 • Google’a ” Kürtajda Öldü” Şeklinde Arama Yaptırdığınızda 1 Milyon Sonuç Çıkıyor.
 • Kürtaj Ölüm Riski Barındıran Cerrahi Bir İşlemdir.
 • Sahip Olduğunuz Cep Telefonu İle Çevrenizdeki Tüm Jinekolog Hekimleri Arayıp, Muayene Olmadan ( Kendinizi Turp Gibi Sağlıklı, Hastalıksız Kabul Ederek! ) Kürtaj Fiyatını Öğrenme; Sonra Bu Fiyatları Listeleyerek, En Ucuzuna Yönlenmek Hatalı Bir Davranıştır.
   
Bazı İnternet Sitelerinde Şu Yorumları Gözlemliyorum;
 • Eşime Kürtaj Yaptırdım Çok Memnun Kaldım, Herkese Öneririm.
  • ( Sağlıklı – Normal Bir Kişi Bunu Yazmaz, Kendini Reklam Etmez !)
 • Doktor O kadar Güzel Kürtaj Yaptı ki Benimde Kürtaj Olasım Geldi.
  • ( Bu Beyan Hayatın Olağan Akışına Aykırıdır, Akıllı Kimse Yazmaz ! )
 • Şu xxx Hastanesine Gittim Benden ppp TL İstedi Ama Doktor yyy 8-9-10 Haftalık Gebelik Kürtajını 750 TL ye Genel Anestezi İle Yaptı, xxx Hastanesi Beni Dolandırmaya Çalıştı, yyy Doktorunu Herkese Kürtaj İçin Tavsiye Ederim.
  • ( Yalan Yorumlara İtibar Etmeyiniz , Bu Şekilde Feromonlanmayınız – Kandırılmayınız , Aklı Başında Hiç Bir Hasta Böyle Detay Vererek Kürtajı Övmez.
  • Kürtaj Mahremiyeti Olan Bir İşlemdir )
 • Kürtaj İçin Sizi Evinizden VIP Araçlar İle Alıp, Kürtajınızı Yaptıktan Sonra Yine VIP Araçlar İle Evinize Bırakıyoruz Ve Bu İşlemler Sadece 900TL – 1000 TL.
  • ( Lütfen Buna Kanmayınız, Sağlığınızdan Olursunuz! )

    
MUĞLA GİZLİ KÜRTAJ KÜRTAJ FİYATLARI 2022 , 2023 ( Fethiye Kürtaj Fiyatları 2022, 2023 )
Gebeliği sonlandırmak isteyenlerin araştırdığı konular arasında çocuk aldıma ücreti yer alıyor. Fakat kürtaj fiyatları 2021 ve kürtaj fiyatları 2022 değerlendirildiğinde farklı seçenekler ile karşı karşıya gelmek mümkün. Siz de Muğla tecrübeli güvenilir kürtaj fiyatları bazlı araştırma yapıyorsanız bu farklılıkları görebilirsiniz. Kürtaj fiyatlarının belirlenmesinde öncelikle kliniğin ve işlemi uygulayacak olan hekimin deneyimi geliyor. Doktorun deneyimi muğla kürtaj fiyatları bakımından oldukça belirleyici oluyor.
Hastanın kişisel durumu da fiyatlarda değişikliğe sebep olabilir. Hastanın gebeliğinin problemli olması ya da gebeliğe bağlı rahatsızlıklar yaşaması fiyatları etkiler. Ayrıca klinik deneyimi hatta kliniğin bulunduğu semt dahi kürtaj fiyatları açısından fark yaratabilir.

 
Sağlığına Ticari Veche – Online Alışveriş Mantığı Verme !

Sağlığınıza Ticari Bir Veçhe ( Yön ) Vermeniz ( Canınızı Ucuzlaştırmanız, Ucuzu Aramanız ) Standartın Altında Hizmet Almanıza, Komplikasyon Yaşamanıza Sebep Olabilir;
* Kanama
* Enfeksiyon
* Kalp Krizi
* Böbrek Yetmezliği
* Kalıcı Hormon Bozukluğu
* Tekrar Çocuk Sahibi Olamamak
* Sonraki GebelikleriEtkileyecek Komplikasyonlar ( Erken Doğum )
* Uzuv Kaybı ( Rahim, Yumurtalık )
* Organ hasarı ( Barsak, Mesane )
* Felç,… Hatta Ölüm !

Sağlığınızı ; Beyninizde ki Online Alışveriş Mantığı İle Eşleştirmeyiniz. Kürtaj cerrahi işlemini Ucuzdan Pahalıya, Populariteye, En Çok Satılana Göre Sırala Yapmamalısınız.
Güvenlik Önceliklidir. !
Kürtaj Ciddiyet Gerektirir. Lütfen Olması Gerekenden Sapmayınız.
Sen Kendine; Sahip Çıkmalısın.
Feromonlarınıza Yenilmeyiniz.
Sanal Dünyaya Aldanmayınız.

 
MUĞLA GİZLİ – GÜVENLİ KÜRTAJ SONRASI CİNSEL HAYAT
Hastanın kürtaj sonrası cinsel ilişki durumu tam iyileşme ile olabilir. Bu durumda hastanın doktorunun tavsiyelerine uymasında yarar bulunur. Çünkü iyileşme süreci genellikle kişisel duruma göre değişiklikler gösterebilir.
Fakat genel bir prosedürden bahsetmek mümkündür. Kürtaj sonrasındaki 10 günlük süre boyunca cinsel ilişkiye girilmesi kesinlikle önerilmez. Çünkü bu süre esnasında hastanın kanaması devam eder. Ayrıca rahimde de açıklık söz konusu olabilir. 10 günlük süre sırasında bazı hastalarda kanama görülmeyebilir. Fakat bu sürede hastanın ağrıları olabilir. İlişki sırasında ise bu ağrılar artabilir.
İşlem sonrasında vajinanın enfeksiyona açık olma durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Cinsel ilişki esnasında enfeksiyon riski oldukça yüksektir.

 
Muğla’da Merdiven Altı Kürtaj Yapan Yerler

Merdiven Altı Kürtaj Hayati Risk Yaratır!
Gebelik, döllenme sonucunda meydana gelen uzun bir süreçtir. Hamile kalan kadınlar bazı nedenler çerçevesinde bebek sahibi olmak istemezler. Bu nedenlerden bazıları anne olmaya hazır olmamak, annenin sağlığında problem görülmesi, bebeğin sağlığında problem görülmesi, çocuk büyütebilecek ekonomiye sahip olamamak veya birlikte olunan kişi ile uzun bir birliktelik, gelecek düşünülmemesidir. Bu gibi sebepler sonucunda gebelik sonlandırma ( kürtaj ) işlemi yapılır. 10 haftaya kadar gebelik sonlandırma işlemine kürtaj denir.
Kürtaj, Türkiye’de Kadın Hastalıkları & Doğum Uzmanlarınca yapılabilir. Ancak bazı durumlarda kadınlar merdiven altı, tıbbi ilaçlar gibi yollarla da gebeliklerini sonlandırabilmektedirler.

 
Merdiven Altı Kürtaj Muğla

Merdiven altı kürtaj, çok tehlikelidir ve asla ülkemiz sınırları içerisinde yasal değildir. Bazı kadınlar , merdiven altı, kaçak, hekim olmayan kişiler yoluyla gebeliklerini sonlandırırlar. Gebe kalınması durumunda ailenin vereceği tepkinin kötü olması, gebeliğin 10. haftadan fazla olması, evlilik dışı hamile kalmaktan utanç duymak, yasal eşi dışında başka birisiyle oluşan gebelikler gibi sebepler nedeniyle , kadınlar merdiven altı kürtaja başvuru yapmaktadırlar.
Merdiven altı kürtaj sanıldığından çok daha fazla tehlikelidir ve ÖLÜMLE, ORGAN KAYBIYLA, GEBE KALABİLME YETENEĞİNİN KAYBIYLA neticelenebilecek durumlar yaratabilir. Merdiven altı denilen yerler hijyenik bakımdan olumsuz, kürtaj operasyonun gerçekleştirileceği kadar temiz olmayan yerlerdir.
Merdiven altı kürtaj yapan yerlere , işlemi yapan kişilere güven duymamanız gereklidir.

 
Merdiven Altı Kürtaj Muğla Fiyatları

Merdiven altı kürtaj, ekonomik olarak devlet hastanelerinden ve özel hastanelerden daha pahalıdır , çünkü yasal olmayan, utanılan bir durum, sıkıntılı bir durum temelde vardır. Kadınlar gizliliğin korunması adına bu parayı vermeye razı olurlar. sadece gebelikten , sonucuna bakmaksızın kurtulmaya çalışırlar.
Merdiven altı kürtaj muğla ülkemiz sınırları içerisinde yasal değildir, bu nedenden dolayı merdiven altı kürtaj fiyatları ile ilgili internet üzerinde net ve güncel bir bilgi bulunmaz. Merdiven altı kürtaj işlemini yapacak kişiyle bir anlaşma yapılarak fiyat belirlenir. Kadınla anlaşmaları durumunda hijyen açısından kötü olan yerlerde kürtaj işlemi gerçekleştirilir.
Merdiven altı kürtajda enfeksiyon kapma riskiniz çok fazladır. Kadınların merdiven altı kürtaj sonrasında kadının yaşayacağı kanamalar , rahimin yırtılması-delinmesi ve çekeceği enfeksiyonlar, acılardan sadece fiziksel olarak etkilenmeleri mümkün değildir. duygusal olarak da etkileneceklerdir.
Bu nedenle merdiven altı kürtaj kesinlikle sağlıklı değildir ve uzman doktorların asla yaptırmanızı önermediği bir gebelik sonlandırma çeşididir.

 
KENDİNİZİ GENELLEMEYİNİZ.
 • Bir Hekimin Sizin İle İlgili Her Şeyin Normal Olduğunu Söylemesi, Sadece O Hekimi Bağlar.
 • Hastalığınız O Gün Bilinememiş Veya O Gün Aşikar Hale Gelmemiş Olabilir.
 • Sağlığınızın ”İyilik Hali” Mutlak Değişmez Bir Durum Değildir.
 • KENDİNİZİ GENELLEMEYİNİZ.
 • SİZ HERKESTEN FARKLISINIZ.
 • KÜRTAJ CİDDİ BİR GİRİŞİMDİR

muğla kadın doğum,muğla kadın hastalıkları ve doğum,muğla kadın doğum hastalıkları,muğla kadin hastaliklari,muğla doğum,muğla kadın hastalıkları doktorları,muğla kadın doğum randevu,muğla kadın doğum uzmanı numarası,muğla kadin dogum doktoru numarasi,muğla en iyi kadın doğum,fethiye kadın doğum,fethiye kadın hastalıkları ve doğum,fethiye kadın doğum hastalıkları,fethiye kadin hastaliklari,fethiye doğum,fethiye kadın hastalıkları doktorları,fethiye kadın doğum randevu,fethiye kadın doğum uzmanı numarası,fethiye kadin dogum doktoru numarasi,fethiye en iyi kadın doğum,köyceğiz kadın doğum,köyceğiz kadın hastalıkları ve doğum,köyceğiz kadın doğum hastalıkları,köyceğiz kadin hastaliklari,köyceğiz doğum,köyceğiz kadın hastalıkları doktorları,köyceğiz kadın doğum randevu,köyceğiz kadın doğum uzmanı numarası,köyceğiz kadin dogum doktoru numarasi,köyceğiz en iyi kadın doğum,dalaman kadın doğum,dalaman kadın hastalıkları ve doğum,dalaman kadın doğum hastalıkları,dalaman kadin hastaliklari,dalaman doğum,dalaman kadın hastalıkları doktorları,dalaman kadın doğum randevu,dalaman kadın doğum uzmanı numarası,dalaman kadin dogum doktoru numarasi,dalaman en iyi kadın doğum,ortaca kadın,Etiketler: Fethiye Gizli Kürtaj,Muğla Gizli Kürtaj, kürtaj, doktor,Kadın Doğum, Kadın Doğum Doktoru, İstenmeyen Gebelik, özel, mahremiyet, gizlilik, gebelik, Mesut Bayraktar, Jinekolog, Doktor,4 Hafta gebelik, 4 hafta gebelik, 5 hafta gebelik,6 hafta gebelik, 7 hafta gebelik, 8 hafta gebelik, 9 hafta gebelik, 10 hafta gebelik, 4 hafta gebelik kürtaj, 5 hafta gebelik kürtaj, 6 hafta gebelik kürtaj, 7 hafta gebelik kürtaj, 8 hafta gebelik kürtaj, 9 hafta gebelik kürtaj, 10 hafta gebelik kürtaj, fethiye, Ortaca Kadın Doğum, Muğla Kadın Doğum,Marmaris Gizli Kürtaj, Merdiven Altı Kürtaj , evlilik dışı kürtaj, merdiven altı kürtaj, kürtaj yapılan yerler, kürtaj yapan doktorlar, kürtaj kliniği, vakumlu kürtaj,Evlilik dışı kürtaj yasal mı?,Özel hastanelerde kürtaj yapılıyor mu?,Muğla Menteşe Kürtaj,Kürtaj ne demek,Evlilik dışı kürtaj fiyatları, Güvenli ve Steril Kürtaj, Muğla Kürtaj Uygulayan Doktorlar/Uzmanlar, Fethiye, Muğla Vakum kürtaj Konusunda Uzman Doktor, Devlet hastanesinde kürtaj yapılabilir mi?,En erken kaç haftalıkken kürtaj yapılır?,İSTENMEYEN GEBELİK KÜRTAJ,Muğla kürtaj fiyatları,Fethiye kürtaj fiyatları,Marmaris kürtaj fiyatları, Cerrahikürtaj Nedir,Kürtaj nasıl yapılır,Kürtaj yaptırmak ne demek, Kürtaj kaç dakikada biter?, Kürtaj olan bir kadın ne zaman iyileşir?, Kürtaj yaptırmak acıtır mı?, Devlet Hastanesi Kürtaj Fiyatları, Garantili gizli ağrısız özel kürtaj, n doğum,ortaca kadın hastalıkları ve doğum,ortaca kadın doğum hastalıkları,ortaca kadin hastaliklari,ortaca doğum,ortaca kadın hastalıkları doktorları,ortaca kadın doğum randevu,ortaca kadın doğum uzmanı numarası,ortaca kadin dogum doktoru numarasi,ortaca en iyi kadın doğum

bottom of page